Microfost Windows 10

Microsoft’un ismi ile Windows 10 tanıtılmaya başladı! Windows’un yeni özellikleri hakkında bilgi edinmek için makalemizi inceleyebilirsiniz.  Bir çok kişi Windows 9 u beklerken Microsoft firması Windows 10’u piyasaya çıkartarak şaşkınlık hissi yarattı. Microsoft’un bu şaşkınlık hissi veren hamlesi ile ilgileri üstüne çekmeyi başardı. Bu sayede bundan bir önceki sunmuş oluğu Windows 8 ile arasındaki farklı olan kullanım kolaylıklarını ve Windows 10 un tasarımını bizlere sunmuş bulunmaktadır.

windows-10

Windows 10 ile ara yüz üzerinde yapılan önemli güncellemeler ile kullanıcıların isteklerini tamamen karşılamayı hedef ediniyor. Windows 8 üzerinde büyük bir tepki toplayan modern başlat menüsü alışılmışın dışında bir özellik olduğu için pek tutulmadı. Tutulmamasının yanı sırada büyük bir tepki topladı. Windows’un artık kendisi ile bütünleşmiş olan başlat menüsü 10 sürümü ile tekrardan geliyor buna bakarak aslında Windows 8 ile Windows 7 yi karıştıran Microsoft karşımıza Windows 10’u çıkarttı. Aslında Windows 8 ile kullanıcıları sınayan Windows 10 üzerinde yapmış olduğu değişikliklerle kullanıcıların alışkanlıklarının sınanmayacağını anlayarak ona göre adım etmeye başladı.

Windows 10’un yeni Hali

Eskilerden bahsettikten sonra şimdide Microsoft’un bize sunmuş olduğu yeniliklerin neler olduğundan bahsedelim. Şimdi bahsedeceğim özellik eski bir özelliği yeni olarak ne kadar doğru olur bilmiyoruz ama bizce en büyük özellik başlat menüsü oldu fakat başlat menüsü o kadar basit olarak bize gelmiyor şık görünümü ile Windows 8’in modern görünümünü başlat menüsüne taşınmış.

Windows 10’un yayına vermiş olduğu ilk tanıtım videosu ile, video öncesinde vermiş olduğu screenshot ile Windows 10 u doğrulamış oluyor. Windows 8 den kalma eserler en çok başlat menüsünün sağ tarafında bulunan Windows  8 menüsünde gözüküyor. Bu kısma favori isimlerinizi, web sitelerinizi ve uygulamalarınızı ekleyebiliyorsunuz. Windows 8 üzerinde olduğu gibi güncellemeler otomatik olarak bizlere bildirim gösteriyor.

windows-10-baslat-menusu

Windows 10’un başlat menüsü üzerinde bulunan arama kutusu sayesinde hem internet üzerinden hemde bilgisayar içerisinde basit bir şekilde zorlanmadan arama yapabilirsiniz.

One comment on “Microfost Windows 10

  1. Sesli Siteler diyor ki:

    Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir