Ücretsiz wordpress kurma

Merhaba arkadaşlar sizlere hiç bir ücret ödemeden zahmetsiz bir şekilde  ücretsiz site açma konusunda yardım edeceğim. Bütçesi olmayan arkadaşlar veya hiç bir ücret ödemeden bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız bir domain, hosting ve wordpress kurulum dosyasına ihtiyacınız var. İhtiyacımız olan bu 3’lüye ücretsiz bir şekilde nasıl sahip olacağınızı tek tek açıklayacağım öncelikle bir domaine nasıl sahip olacağız ondan bahsedeceğim daha sonradan sırayla hepsini açıklayarak tüm işlemleri göstereceğim tüm işlemleri tek tek yaparsanız sorunsuz bir şekilde ücretsiz bir şekilde wordpress temalı web sitesi kurabilirsiniz.

Ücretsiz Domain Açma:

Ücretsiz Alan adı açmak oldukça kolay bir işlemdir. Bir çok domain sub domain imkanı sağlıyor fakat en çok bilinen ve en iyi olan .tk uzantılı alan adı ücretsiz ve kısa olması ile genel olarak tercih edilen bedava alan adıdır. .tk uzantıya sahip olmak için yapmanız gereken öncelikle aşağıdaki linke tıklamanız. Link’i görebilmek için bu makaleyi sosyal medya üzerinde paylaşmanız gerkemektedir.

LİNK :

bedava-domain

Resimde kırmızı ile işaretlenmiş yere ücretsiz olarak sahip olmak istediğimiz temayı yazıyoruz ve “GO” butonuna tıklıyoruz. Burada yapmış olduğumuz seçmiş olduğumuz alan adının  daha önceden başkası tarafından alınıp alınmadığını kontrol ediyoruz eğer alınmamış ise domaini yeşil olarak gösteriyor.

ucretsiz-domain

Yukarıdaki işaretli kısımları inceleyip gerekli alanları doldurduktan sonra alt kısımdan kayıt ol a tıklayarak e posta adresinizi vererek ücretsiz bir şekilde domain sahibi olabiliyorsunuz.

Ücretsiz Hosting Açma:

Domaini açtıktan sonra bize  lazım olan en önemli kısım ise hostingtir. Ücretsiz bir şekilde iyi bir hosting bulmak çok zor fakat biz sizler için ücretsiz olarak en iyi hosting i sizlere sunuyoruz. Türkçe desteği olması sebebi ile bize büyük bir avantajı olan bu hosting’in ücretli verseyonunuda kullanarak verdikleri hizmeti 2 3 katını alabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğum linkten ücretsiz bir şekilde hosting sahibi olabilirsiniz.

Çok kullanışlı, Türkçe ve her şey site üzerinde açık bir şekilde olduğu için çok kolay bir şekilde ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress Kurma:

İşin en basit tarafına geldik. Bedava Alan adımızı ve hostingimizi açtıktan sonra domaini hostinge bağlayalım. Hostingden kendinize bir ftp şifresi oluşturun ve bir ftp programı yardımı ile bağlanın daha sonradan wordpress in kendi sitesi girerek gerekli olan dosyayı indirin dosya rar halinde gelecektir rar’dan çıkartmış olduğunuz dosyaları ftp yardımı ile sunucunuza gönderin ve tekrardan hosting paneline dönerek mysql hesabı oluşturun kurulum için lazım olacak. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra yapmanız gereken tek şey wordpress kurulumunu yapmaktır. Eğer wordpress kurulumu hakkında bilginiz yoksa buraya tıklayarak wordpress kurulumu hakkında bilgi edinebilir adım adım anlatım sayesinde rahat bir şekilde sunucunuza wordpress kurabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir