Android Yazılım İçin Virüs Uygulamaları

Çağımızda yaygınlaşan mobil temalar’ın artması ile birlikte telefonlarımızda tehlikeye girdi bu yüzden artık telefonlarımız için gerekli önemleri almamız gerekmektedir. Çünkü bazı kötü niyetli kişiler bu yaygınlaşmayı fırsat bilip kendi çıkarları doğrultusunda virüsler üretip istem dışı olarak bizlere bildirim sağlıyor. Bu makalemizde ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz mobil için uygun antivirüs uygulamalarını sizinle paylaşıyoruz.

android-yazilim-icin-virus-uygulamalari

Aslında virüs olayı normal bilgisayarlardaki gibi bir sistem değildir. Google Play Store’da yer alan uygulamaların güvenlik onaylarından geçmemiş APK dosyalarının olmasıdır. Peki bu tehlikeden nasıl kurtulabiliriz? Yukarıda bahsettiğimiz gibi Android için Antivirüs Programı sayesinde basit bir şekilde hiçbir işlem yapmadan virüslerden korunabilirsiniz.

Google Play Store’da birçok Anti Virüs Programı bulunuyor. Bu Antivirüs programları sizleri olası tehlikelere karşı farklı tehditlerden seri bir şekilde koruyor Android yazılımlı telefonların en büyük sorunlarından biriside aşırı bir şekilde yavaş olması ve sizleri sinirlendirmesidir. Ayrıca daha önceden telefonunuza virüs bulaşmış ise bu kötü amaçlı dosyaları da temizleyerek telefonunuz hızlandırarak sizleri de bu büyük yavaşlama derdinden kurtarıyor.

Telefona Virüs Bulaşırsa Neler Olur?

Telefonunuza bulaşan virüsler sizden yükleme yaparken uygulamalara erişim izini aldığı için veri kayıplarına, istem dışı bildirimlere, telefonda aşırı yavaşlamaya, istem dışı uygulama yüklemelere, telefondaki hafızayı aşırı doldurmalara vs. neden olabilir aslında bu virüslerin cinsine de bağlı olarak da zararları değişebilir o yüzden bu yazılımlara karşı mutlaka önlem almalıyız. Hele birde her türlü işinizi telefon üzerinden hallediyorsanız bu sizler için büyük bir sorun olabilir. Bu sorunu aşmak için sadece ufak bir uygulama size yardımcı olabilir.

Telefona Virüs Bulaşırsa Ne Yapmalıyım?

Daha önceden bu makaleyi okumadıysanız veya okuyupta bu yazılımı yüklemediyseniz üstüne birde telefonunuza virüs bulaşmış ise çok pişman olduğunuzu buradan bu makaleyi yazarken hissedebiliyorum. Neyse ki endişe etmeyin ücretsiztema.net bu soruna da çözüm bularak sizleri rahatlatıyor. Bu durumda  Store’dan aşağıda vermiş olduğumuz virüs programını veya size uygun virüs programını indirerek sadece tarama yapabilirsiniz ama bizim sizlere tavsiye etmiş olduğumuz uygulamalar aşaıdadır. Bu yüzden biran önce anti virüs programı temin ederek olası zararlardan telefonuzu koruyun.

AKILLI TELEFON İÇİN ANTİVİRÜS PROGRAMLARI

CM SECURİTY

Bu Android uygulaması sayesinde  malware  Karşı hızlı ve güvenli bir şekilde sorunsuz korunabilirsiniz.

Avira Antivirus Security

Avira dünyaca ünlü bir sistem koruma firmasıdır Android yazılımlar içinde üretmiş olduğu bu yazılım sayesinde kapsamlı bir telefon koruması sağlıyor. Premium ile tarayıcınız üzerinde de güvenlik önemlerini alabilirsiniz.

Avast! Antivirüs Security

Avast sayesinde Windows da sağladığımız güvenliği android cihazlardada sağlıyor. Avast! Antivirüslere karşı korumanın yanı sıra, sms/arama filtreme gibi bir çok özellik taşıyor.

AVL

APK, DİE, sisx, XAp ve CAB dosyalarında bulunan zararlı yazılımları bularak telefonunuzu kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyabilirsiniz. Telefonunuz da bulunan uygulamaları da tarayarak sorunsuz bir cihaz elde ediyorsunuz.

Malwarebytes Anti-Malware

Özellikle Casus yazılımlar için ve herkesin bildiği üzere Truva atlarına karşın büyük bir güvenlik önlemi alarak kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir